Rok:

2022

Místo:

Praha

Architekt:

Investor:

Realizoval:

PBW Concrete

Rekonstrukce pražské pobočky a školícího centra TSS Group s.r.o.

V květnu 2022 se na nás obrátila společnost TSS s projektem rekonstrukce stavby z konce 19. století, která sloužila jako pneuservis.

Záměrem investora bylo přebudovat chátrající objekt na pobočku společnosti.

Projekt přestavby kladl důraz na moderní, avšak citlivé zakomponování budovy do charakteru okolní zástavby.

Objekt bylo nutné zcela přestavět, včetně sanace zdiva, které nebylo izolováno od základu a bylo zcela nevhodné. V rámci sanace byly podříznuty obvodové stěny, vloženy bitumenové pásy a kompletně provedeny nové vnitřní základy včetně hydroizolace.

Dalším velkým statickým zásahem do objektu bylo snesení střechy a vybudování plnohodnotného podkroví, které bylo navrženo jako školicí centrum.

Vytvoření kancelářských prostor, showroomu a příručního skladu ze zbývajících dvou podlaží si vyžádalo náročný zásah do nosných konstrukcí.

Objekt dotváří moderní provětrávaná fasáda s designovými cembonitovými deskami.

Celkový pozitivní přínos rekonstrukce byl podtržen dobudováním malého vnitrobloku, který slouží jako relaxační zóna pro zaměstnance s parkovacími místy pro zákazníky.

Vzhledem k velké spokojenosti investora s průběhem stavebních prací bylo nad původní rámec stavby zadáno i vybavení prostor nábytkem, které zajistila společnost PBW Interiors.

Na základě těchto pozitivních zkušeností objekt následně převzala pro správu a úklid naše divize PBW Service.